Miksery kryptowalut a procedury AML

 

 

[Listopad 2023] USA celują w miksery kryptowalut ze względu na ryzyko prania pieniędzy. W bezprecedensowym działaniu Departament Skarbu USA zaproponował regulacje wymagające dodatkowego prowadzenia rejestrów i raportowania transakcji mieszanych. Miksery to platformy kryptograficzne, które umożliwiają użytkownikom wymianę kryptowalut ze względną anonimowością. W ostatnich miesiącach platformy te zostały poddane intensywnej kontroli regulacyjnej, a amerykańskie organy regulacyjne nakładały na platformy sankcje i obciążały ich założycieli.

https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7121937914795614208

 

Najczęściej zadawane pytania>>>

 

[Wrzesień 2023] Tornado Cash – Stany Zjednoczone postawiły zarzuty dwóm osobom w sprawie prania pieniędzy o wartości 1 miliarda dolarów na rzecz grupy cyberprzestępczej z Korei Północnej

Obywatel Rosji i mieszkaniec Waszyngtonu zostali w środę oskarżeni o spisek mający na celu pranie pieniędzy i naruszenie sankcji poprzez promowanie firmy kryptowalutowej, która umożliwiła transakcje prania pieniędzy o wartości ponad 1 miliarda dolarów dla objętej sankcjami północnokoreańskiej organizacji cyberprzestępczej Lazarus Group, Fox News Cyfrowy się nauczył.

Zgodnie z aktem oskarżenia ujawnionym w środę w południowej dzielnicy Nowego Jorku, Roman Storm z Auburn w stanie Waszyngton i Roman Semenov z Rosji „stworzyli, obsługiwali i promowali Tornado Cash, mikser kryptowalut”, który umożliwił transakcje prania pieniędzy o wartości ponad 1 miliarda dolarów i wyprał setki milionów dolarów na rzecz Grupy Lazarus.

Według rządu od kwietnia 2022 r. północnokoreańscy hakerzy z Grupy Lazarus „atakowali różne firmy, podmioty i giełdy z branży blockchain i kryptowalut, wykorzystując kampanie phishingu spearphishingowego i złośliwego oprogramowania do kradzieży kryptowaluty”.

https://www.linkedin.com/posts/robert-nogacki-7503491a5_tonardo-cash-activity-7100224082670944256-4zs9